تبلیغات
جمال آفتاب - دیدار هزاران نفر از طلاب و فضلای غیر ایرانی

جمال آفتاب

              اوقات خوش آن بود که با دوست به سر رفت              باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز در هفتمین روز سفر به شهر قم، در جمع هزاران نفر از طلاب و فضلای غیرایرانی، «باز تولید» معارف والای اسلام را از اهداف جمهوری اسلامی ایران خواندند وتأكید كردند: آشنایی ملتهای مسلمان با این تعالیم نجات بخش، زمینه ساز احساس هویت، عزت، پیشرفت، آزادی و اقتدار امت اسلامی خواهد شد.
ایشان، توجه به «امت اسلامی» را درس بزرگ و ماندگار امام خمینی (ره) برای ملت ایران و مسئولان نظام برشمردند و افزودند: انقلاب اسلامی، از همان آغاز، رهایی امت اسلامی از دست استكبار را دنبال می كرد و به همین علت با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، همه ملتهای مسلمان در شرق و غرب عالم احساس كردند نسیمی حیات بخش در زندگی آنها وزیدن گرفته و راهی نو آغاز شده است.
ایشان، حضور طلاب و فضلای حدود 100 كشور در جامعه المصطفای قم را، زمینه ساز آشنایی ملتها با معارف اسلام ناب دانستند و خاطرنشان كردند: هدف از این حضور مبارك، صدور انقلاب به معنای رایج سیاسی نیست چرا كه اصولاً انقلاب، پدیده ای نیست كه بتوان آن را با ابزارهای سیاسی، نظامی و امنیتی صادر كرد و به همین علت، نظام اسلامی از همان آغاز، برداشت غلط از مفهوم صدور انقلاب را رد كرده است.
رهبر انقلاب اسلامی، هدف طلاب و فضلای غیرایرانی در قم را، هدفی علمی و تربیتی برشمردند و خاطرنشان كردند: علم و معرفت هر جا كه باشد خریدار دارد و حضور شما در این شهر مقدس، نشان دهنده قدرت علوم و معارف اسلامی در جلب دلهای مشتاق است.
ایشان، معارف اسلامی را ذاتاً جذاب خواندند و اخلاق و تواضع و محبت به مردم را بهترین روش انتقال این معارف نجات بخش به ملتها دانستند.
حضرت آیت الله خامنه ای، با یادآوری تلاش 200 ساله دستگاههای استعماری و استكباری برای ایجاد احساس حقارت و غفلت در ملتهای مسلمان افزودند: انقلاب اسلامی مفاهیم تاریخ سازی همچون عزت، عدالت، ایستادگی و هویت اسلامی را در اذهان امت اسلامی زنده ساخت و نقشه های طولانی مستكبران را نقش برآب كرد.
رهبر انقلاب اسلامی، صبر و پایداری را از تعالیم اصلی پروردگار به پیامبر مكرم اسلام خواندند و افزودند: امام بزرگوار از همان آغاز حركت خود در سال 42، این درس سرنوشت ساز را با پایداری و ایستادگی در مقابل مشكلات، به ملت ایران آموخت به گونه ای كه در كوران سخت ترین حوادث نیز، هیچ تندبادی، آن اراده پولادین و عزم راسخ را تكان نداد.
ایشان، پایبندی ملت قدرشناس ایران به درس صبر و پایداری امام را عامل اصلی، خنثی شدن توطئه های «بی وقفه و پنهان و پیدای» دشمنان اسلام خواندند و افزودند: زورگویان جهانی، امروز درباره تحریم ایران، جنجال و سر و صدا میكنند اما این ملت سی سال است كه حربه تحریم را با صبر و ایستادگی خود از پای درآورده و به بركت همین بصیرت و پایداری، و به فضل الهی، جمهوری اسلامی ایران، امروز در اوج قله اقتدار سیاسی خود قرار دارد.
حضرت آیت الله خامنه ای حضور طلاب دهها كشور در قم را، هسته اولیه جامعه بین المللی علمی -اسلامی برشمردند و خاطرنشان كردند: آشنایی متقابل با فرهنگهای ملل مختلف، به موازات فراگیری علوم سعادت بخش اسلامی، فرصت بزرگی است كه باید آن را قدر شناخت.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به جوان بودن اكثر طلبه های غیرایرانی، معنویت، انس با پروردگار و تضرع و توسل به درگاه خداوند كریم را زمینه ساز مستحكم شدن ارتباط با خالق هستی و متنعم شدن از بركات و توفیقات لایزال الهی دانستند وافزودند: رمز تأثیر شگفت آور هر كلام و سخن امام راحل در میان مردم، این بود كه آن قله پرشكوه عظمت و اقتدار در مقابل قدرتهای جهانی، در برابر پروردگار مهربان خود با همه وجود، بنده ای متضرع و لبریز از توسل و استغاثه بود.
حضرت آیت الله خامنه ای در پایان سخنانشان از فعالیتها وخدمات حجت الاسلام والمسلمین اعرافی رئیس جامعه المصطفی و دیگر دست اندركاران این مجموعه، صمیمانه تشكر كردند.
در آغاز این دیدار رئیس جامعه المصطفی اعلام كرد اساتید، فضلا و طلاب حدود 100 كشور در جامعه المصطفی مشغول تحصیل علوم و معارف اسلامی هستند.
حجت الاسلام والمسلمین اعرافی افزود: استادان و طلاب جامعه المصطفی با شناخت نیازهای علمی و فرهنگی جامعه بین الملل، تلاش می كنند پاسخ های راهگشای اسلام را به ذهن مشتاق ملتها ارائه كنند.

امتیاز به این مطلب امتیاز به این مطلب


لینکدونی

نویسندگان

نظرسنجی

  نظر شما در مورد مطالب وبلاگ، چگونه است؟


 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :