تبلیغات
جمال آفتاب - دیدگاه زیبا و متفاوت

جمال آفتاب

              اوقات خوش آن بود که با دوست به سر رفت              باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود سه شنبه 2 شهریور 1389

دیدگاه زیبا و متفاوت

نویسنده: محمد کاظم   

جولیا زشت بود و كریه المنظر با دندان هایی نامتناسب كه اصلا به صورت جولیا نمی آمدند.اولین روزی كه جولیا به مدرسه ما آمد هیچ دختری حاضر نبود كنار او بنشیند یادم هست همان روز ژانت دوست صمیمی خواهر من كه دختر بسیار زیبای بود مقابل جولیا ایستاد و از او پرسید: آیا میدانی زشت ترین دختر این كلاس هستی؟
همه از این جمله ژانت خنده شان گرفت.حتی بعضی از پسرها به تصدیق حرف ژانت سر تكان دادند و ویلیام كه همیشه خودش را برای ژانت لوس می كرد اضافه كرد:حتی بین پسرها
اما جولیا با نگاهی مملو از مهربانی و عشق در جواب ژانت جمله ای گفت كه باعث شد همان روز اول تمام دختران كلاس احترام جولیا را بیشتر از ژانت حفظ كنند!
جولیا جواب داد: اما ژانت تو بسیار زیبا و جذاب هستی.
در همان هفته اول جولیا محبوب ترین و خواستنی ترین عنصر كلاس شد و كار به جای رسید كه برای اردو آخر هفته همه میخواستند جولیا با آنها هم گروه شود. او برای هر كس اسم مناسبی انتخاب كرده بود. به یكی می گفت چشم عسلی و به دیگری لقب آبرو كمانی داده بود. ویژگی برجسته جولیا در تعریف و تمجید هایش از دیگران بود كه واقعا به حرفهایش ایمان داشت و دقیقا به جنبه های مثبت شخصیت هر فرد اشاره می كرد. مثلا به من می گفت بزرگترین نویسنده دنیا و به سیلویا خواهرم می گفت بزرگترین آشپز دنیا! و حق هم داشت. آشپزی سیلویا حرف نداشت و من تعجب كرده بودم كه چگونه جولیا در همان هفته اول متوجه این موضوع شده بود.
سال ها بعد جولیا به عنوان شهردار شهر كوچك ما انتخاب شد و من بعد از ده سال وقتی با او برخورد كردم بی توجه به قیافه و صورت ظاهریش احساس كردم شدیدا به او علاقه مندم. جولیا فقط با تعریف ساده از افراد در دل آنها جا باز می كرد.
سال پیش وقتی كه برای خواستگاری جولیا رفتم دلیل علاقه ام را جذابیت سحرآمیزش خواندم و او با همان و وقار همیشگی اش گفت: برای دیدن جذابیت یك چیز ,باید قبل از آن جذاب بود. و من بلافاصله و بدون هیچ تردیدی در همان اتاق شهرداری از او خواستگار كردم در حال حاضر من از جولیا یك دختر سه ساله به نام آنجلا دارم. آنجلا بسیار زیباست و همه از زیبایی صورت او در حیرتند.
روزی مادرم از جولیا راز زیبایی آنجلا پرسید.
جولیا در جوابش گفت: من زیبایی چهره دخترم را مدیون خانواده پدری او هستم.
و مادرم روز بعد نیمی از دارایی های خانواده را به ما بخشید.

امتیاز به این مطلب امتیاز به این مطلب


لینکدونی

نویسندگان

نظرسنجی

  نظر شما در مورد مطالب وبلاگ، چگونه است؟


 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :